אז מה את עושה שנה הבאה?

את עומדת לקראת סיום לימודייך בתיכון: לומדת לבגרויות, מתנדבת… מלאה בעיסוקים, אבל הראש שלך עסוק בשאלות על העתיד:
מה אעשה בשירות?
מה אלמד באוניברסיטה?
איזה מקצוע אבחר?
ואפילו מי יהיה בן הזוג?

רגע,

לפני שמרוץ החיים מתחיל וההתמודדויות עם אתגרים גדולים עומדות לפתחך,  קחי לעצמך שנה של בירור פנימי והצטיידות לדרך.  במכינה לבנות לפידות תוכלי לברר עם עצמך מי את מבחינה אישית, רוחנית ויהודית. הכלים שתקבלי בשנה זו ילוו אותך לא רק בשירות שתבחרי לעצמך אלא גם בהמשך חייך כאישה ויהודייה.

תהליך הקבלה למכינה

למכינת לפידות – אמונה מתקבלות רק 60 חניכות בכל שנתון.
על מנת שנוכל לבדוק אם את מתאימה למסגרת שלנו ואם אנחנו כמסגרת מתאימים לך, את מוזמנת להגיע אלינו למצפה דני ליום היכרות ומיונים.
היום כולל: ביקור במכינה, שיעורים, סדנה קבוצתית, שיחה אישית ומילוי שאלון.
*ליום זה חשוב להביא: תמונת פספורט ומכתבי המלצה

פרטי הרשמה

 דמי הרשמה: גובה דמי ההרשמה לשנת הלימודים התשפ"ה: 700 ₪

– דמי ההרשמה אינם מוחזרים.
– דמי ההרשמה לא יקוזזו מתשלום שכר הלימוד במקרה של קבלה.

הווי מכינת לפידות
הווי מכינת לפידות
תלמידות מכינת לפידות בבית המדרש

שאלות ותשובות על המכינה

המכינה באה להעצים אותך ולעזור לך בכל דרך שתבחרי. מי שמתגייסת לשירות בצה"ל צריכה הכנה משמעותית למסלול זה ולהבין את המערכת הצהלית בטרם תיכנס אליה. תפקיד המכינה לצייד אותך בכלים המתאימים לדרך שבחרת. ההכנה הזו תלווה אותך לא רק בשירות– אלא לאורך כל החיים.

למכינה מגיעות בנות לאחר שקיבלו על עצמן את ההחלטה אם ישרתו בשירות לאומי או צבאי. במשך שנת הלימודים במכינה הצוות ילווה את בת בהכנה לקראת השירות הצבאי שבחרה, וכן בייעוץ אישי ובהכוונה לשירות משמעותי המתאים לה.  

דלת המכינה תהיה פתוחה בפניך- תמיד! אנחנו ניצור עמך קשר ונלווה אותך במהלך השירות. ואת מצדך תוכלי ליצור אתנו קשר בכל דרך שתרצי: שיחה בטלפון או כשמתאפשר להגיע למכינה, להתייעץ ולשוחח עם אנשי הצוות, להצטרף לשיעורים וללמוד בבית המדרש.

בכל שבוע מתקיימים שלושה מדס"ים – שיעורי כושר המתואמים עם סרגל המאמצים הצבאי.

השיעורים במכינה בנויים כך ששיעורי הקודש נובעים מקושיות המציפות אותנו בחיי החול, ולימודי החול יונקים את כוחם מחיי הקודש. למה הכוונה? בשיעורי מחשבה, חסידות, אמונה והלכה יעלו התמודדויות העולות מחיי היומיום ומקשיים שאולי תתמודדו איתן בשירות הצבאי ובהמשך. לימודי החול יעסקו בציונות, ובחברה הישראלית בזיקה לעולם האמונה וברוח היהדות.

קוד הלבוש שלנו נאמן להלכה היהודית ואנו מקפידים על לבוש צנוע.

בנות דתיות רציניות מכל הארץ, מאולפנות ומתיכונים דתיים שהחליטו להעמיק את חיי האמונה והזהות היהודית כהכנה לשירות משמעותי אמתי.  

בהחלט! ההשתתפות בשנת המכינה היא זכות שרק מעט בנות זוכות לה. שנה זו מחייבת את בנות התכנית להשתפות מלאה בלימודי בית המדרש ובפעילויות החברתיות.  

שיעור ראשון מתחיל בדרך כלל בחבורות לימוד בשעה  7:00, והאחרון נגמר ב 21:00. לאחר הלו"ז מתקיים לימוד עצמי בחברותות בבית המדרש. יש זמן חופשי קצר במהלך היום למנוחה ולהווי חברתי.  המחויבות ללו"ז היא באחריותך ובידייך לבחור עד כמה תהיה הלמידה בשנה זו משמעותית ומשפיעה.

במשך השנה נקיים שבתות משותפות לפחות פעם בחודש. השבתות הן הזדמנות ייחודית להכיר את הבנות ואת צוות המכינה באווירה אחרת שרק שבת יכולה לזמן.  

חגים: ליל הושענה רבא, חנוכה, ט"ו בשבט, קריאת מגילה בפורים, יום העצמאות ותיקון ליל שבועות .

בשאר החגים – חוגגים בבית. 

מגורי הבנות בקרוואנים הצופים לנוף המדהים של ספר המדבר. החיים המשותפים מזמנים חיי חברה עשירים ואיכותיים. המכינה מספקת ארוחת צהריים בשרית, את ארוחות בוקר וערב מכינות בנות המכינה על פי תורנות.

המכינה לשירות משמעותי לפידות ממוקמת ביישוב מצפה דני הצמוד למעלה מכמש באזור מטה בנימין. בישוב קהילה דתית מגוונת, נוף מדהים על גבול המדבר המשלב חיות בר: צבי ארץ ישראלי, שועלים. צמחייה עשירה: אירוסים, חצבים, עיריות וכן בסמוך לישוב מעין עין מבוע.

אם סיימת לימודייך במכינה לפני מועד דחיית השירות, אנו מבטלים אותו, ומרגע זה הצבא יכול לגייס אותך. אם את ממוינת לקורס, מועד הגיוס שלך יהיה תחילת הקורס הבא. יש להמשיך לשלם את שכר הלימוד על פי החוזה שנחתם עם ההרשמה.

לא.

כן. יש לנו קרן מלגות, את והורייך תוכלו להגיש בקשה מסודרת.